Search This Blog

Friday, June 5, 2009

Ookean, p2ike ja krokod!

Hehee, tere k6ik see pere!! :)

Jah, oleme ikka elus ja terved! :) Elukene on viimased 5 n2dalat v2ga rutiinselt m88dunud, ikka t88le ja koju, randa ja koju, poodi ja koju. Broome'i ilu ja v6lu ei ole meie silmis veel tuhmunud ja tegelikult ei oskakski paremat kohta ajutiseks koduks valida, linnakest ymbritsevatesse randadesse on vaid m6ne minuti s6idutee, temperatuur on ka normalieerunud ehk p2evane temp on peamiselt 32 kraadi ning vee 24 kraadi. Suplus on m6nusalt jahutav ja karastav! Samuti on nn kuiv hooaeg endaga kaasa toonud p6ske silitavad tuuled ning suured ja j6uduammutavad lained. Lainete vallutamiseks on minu lemmikrelvaks saanud bodyboard ehk siis kehalaud. P6him6tteliselt on lauake vaid alla meetri pikkune ning lained tuleb sellega pyyda selle peal lamades. Ega rannas k2imiseks paljut enam aega olegi... samas v6ibolla on hoopis tegemist laiskusega. Hommikul seitsmeks v6i kaheksaks lippan ikka t88le ning 3-5 vahel taas koju. P2rast t88p2eva l6ppu on tihti selline v2simus, et ei olegi j6udu randa minna, kuigi rand on ju tegelikult nina ees, vaid vaja trepist alla k6ndida ja oleksimegi kohal. Aga v6ibolla on m6juvaks faktoriks igap2evane vaate nautimine - ei ole paremat vaadet kui Zandersist! Hommikune p2ike kiirgab ookeani poole ning toob v2lja roherohelise muru, mis yhel hetkel l6ikub tyrkiissinise ookeaniga. Ja maal ongi valmis :) Loodetavasti on yhel heal p2eval meele kaamera t88 juurde kaasa v6tta, yks kl6psatus teha, et ka teie meie vaatest osa saaksite :)

Meie graafikud on teineteise vastandid, kuid siiski proovime yhe p2eva n2dalas koos m6nuleda. Tegelikult minul ongi vaid yks vaba p2ev, aga mis saakski olla toredam, kui sel p2eval koos rannas k2ia, vees hullata ja kohalikke vaatamisv22rsusi avastada ja nautida.
Eelmisel n2dalal k2isime kohalikus krokodillipargis. Krokodille oli seal ikka hulga, yks koledam kui teine, teine suurem kui kolmas ja kolmas hirmu2ratavam kui neljas! Soolavee- ja mageveekrokodillid n2evadki suhteliselt hirmu2ratavad v2lja, nende pilgus on miskit, mis ytleb, et parem karta kui kahetseda, see on aga meile ju iseenesestki teada. :) Florida alligaatoritel on selline nunnu pilk ja nunnud silmad, et j22b tunne nagu nad vahest naerataks sulle, nemad olid ka ainsad, keda meie giid patsutas ja sygas, krokodille kylastas temagi vaid l2bi traataia. Krokodillid on hoopiski agressivsemad kui alligaatorid, inimesi on aga nad nahka pannu k6ik! Giidituuri l6petuseks saime aastaseid krokodillipojakesi k2es hoida. V2ikesed l6uad olid siiski kummiga kinni seotud ja seda ikka selleks, et kylastajad saaks tervete k2tega koju naaseda. Need v2ikesed krokod olid nii pehmed, siledad ja soojad, aga pilk oli kuri, ikka kohe v2ga kuri.
Krokod mulle meeldivad ning nende ees massivset hirmu ei ole, ussid hoidke siiski minust kaugele! Loodame, et tulevikus n2eme paart ka vabas looduses.

Yleeelneval n2dalal s6itsime linnast v2lja Dampieri poolsaare avarustesse (Broome'ist p6hja poole). Mitte kyll v2ga sygavuti, rihtisime Willi Creek'i p2rlifarmi poole, mis j22b Broome'ist 40-50 km kaugusele. Taaskord nautlesime punast liivateed, kuid siiski ei olnud vastav tee nii hull ja liivane kui tee Gnaraloosse (Carnarvoni l2hedal). Ega meil p2rlifarmiga erilisi plaane olnudki, rohkem tahtsime ymbrust kaeda, aga loomulikult vaatasime ikka p2rlid ka yle. Proovisin isiklikult ka m6nda krokot silmata, kuid ei 6nnestunud. P2rlifarmi ymbrus pidavat neile meeldima, selle lihtsaks p6hjuseks on mangoovid ning nendealune muda. P2rlifarmi t88tajad pidavat p2ris tihti neid silmama, kuid eks ei olnud siis see see p2ev. :)

Hmm... kunagi ammusel muistsel ajal ehk siis nii 5 n2dalat tagasi, yhel mesimagusal esmasp2eval k2is Mikuke taaskordselt kalal ning esimest korda t6i meile midagistki s88gilauale, nimelt yhe piraka Kuningannakala (Queenfish).Kuninganna kehakaalu oli tsipa raske m22rata, kuid autopagasniku vallutas t2ies pikkuses, Miku arvab, et yks 5 kilo oli ikka! Igatahes j2tkus meile toitvaid fileesid nii endale kui ka toredaks 6htus88giks Lea ja Ragnariga ja kui ma ei eksi, on paar fileed praegugi veel sygavkylmas. Ei oskagi nagut kala enam tahta! :)

Siinsed t6usud ja m66nad on ikka vapustavad, erinevus v6ib olla kuni 10 meetrit, tavaline on siiski 4-6 meetrit, samuti on 88p2evas 2 t6usu ja 2 m66na. Ka rannam6nude nautlemiseks on neil positiivne m6ju. Kuna liiv on t6usude-m66nade poolt ookeani p6hja kinni tambitud, ei pea rannas pehme lendleva liiva p2rast muretsema! Oleme unustanud liivahunnikud juustes ja bikiinide vahel! Juhuu! :)
Samuti ei pea muretsema 4rattaveo olemasolu p2rast, kuna see pinnas on l2bitav iga autoga ja on sama sile nagu asfalt! Oleme mitmetel 6htutel m88da ookeanip6hja ringi kruiisinud ning p2ikeseloojagut nautinud. :)

Oehh, v2simus hakkab tulema. Peaks vist t2naseks l6petama. Kindlasti olen mitmed p6nevad seiklused oma kirjatykist v2lja j2tnud, siiski ei ole see tahtlik, loodetavasti tulevad j2rgnevaks sissekande kribamiseks meelde ja luban, et proovin ka hoolsam olla ning tihedamini teile meist m2rku anda :)

Laadisime tsipa pilte ka ylesse :)
http://picasaweb.google.com/v2ikemikk
http://picasaweb.google.com/kelinkamenjuk

6 comments:

  1. Tere kulla Kelin!
    hakkasin niitipidi liikuma ja lõpuks jõudsingi te blogini ja sealt juba suurepäraste fotodeni. Lihtsalt lummavad vaated ja niipalju kui ma olen nüüd jõudnud blogi lugeda, paistab teil ikkagi väga vinge seiklus olema.
    Jõudu ja nautige täiega!
    tervitused siit väga vihmasest Nõost (ladistab täiega)

    ReplyDelete
  2. Hei, hei

    Tahtsin ainult öelda, et kui te poleks Austraalias vaid hängiks kodukandis ringi, istuksite te 10. juulil meie pulmalauas;)

    Tervitusi vihmasest Eestist,

    Hälin

    ReplyDelete
  3. Oi,oi, kui armas H2lin!! M6tlesing, et ega see p2ev enam kaugel saa olla! :) Issand, kui hea meel mul ikka on.... ja v2ga kahju, et seal ei saa olla
    Kallid ja musid teile ja veelkord 6nne, 6nne, 6nne!! :D Muahh

    ReplyDelete
  4. Oi Pilleke, arvasin, et te k6ik ikka olete minu tegemistega kursis. Aga eks parem hilja, kui mitte kunagi :)

    Kallid ja musid! :) Ja tule kylla! ;)

    ReplyDelete
  5. hei ytleme nii, et ma ei olegi nii kaugel Austraaliast kui arvata v6ib. hetkel pesitsen Indias ja viibin siin kuni augustini.

    Sinu pilte vaadates tuleks austraaliasse iga kell..aga jah..not know..maybe later

    m6nusat olemist,kallid:-)

    ReplyDelete
  6. kui mu nimele kl6psad saad lugeda m6iningaid seiku indiast..ok kukimuki..india klaviatuuridon kohutavad.

    ReplyDelete