I j6ulupyha!
Tere hommikust k6igile ja ilusat I j6ulupyha teile!! Kellel kargelt talvised, kellel liiatigi palavad! :)
Isegi kell 7 hommikul ei taha mitte midagi peale panna, v6taks viimasegi pulsti ymbert 2ra, kui ainult viisakas oleks!
Meil on siin maja taga yks paraja suurusega tiigike, toredaks elukohaks on see nii kaladele kui ka v2hkidele. Eile ostsime jabbiv6rgu, 6htupimeduses pani Mikk v6rgu sisse ning hommikuks ootas meid kymmekond v2hki, et ikka meie j6uluhommiku lauale saada! Hetkel ongi Mikk jabbidega t88hoos, muudkui nikitseb ja nikitseb, et need 2ra koorida!
T2na on Dimbulah’s ka v2ike j6ululaat, eks l2heme ja kaeme ka selle yle! Paljud kylainimesed on meile juba tuttavaks saanud, nagu oleks kodukylas :) T2itsa hea tunne on... j6ulutunne on!:)
Ylej22nud j6uluaeg m88dus meil v2ga m6nusalt, ikka koos seaprae, saksa verivorstide ning poola hapukapsaga! Mmm… isegi m6te meie roale paneb ikka veel suu vett tilkuma!
Ja no mis seal ikka, Walts on ikka v2ga 2ge mees! Ega ta paljut naerata ja paljut pl2kuta, ainult siis, kui p6hjust, aga syda on tal suur ja hell! Yhel p2eval, kui me ei olnud oma autot 5 p2eva kasutanud, tuli v2lja, et aku on natuke tyhi, j2rgmise p2eva hommikul tuli aga v2lja, et aku on natuke kutu. Ja enne, kui me isegi uue aku peale m6elda j6udsime, oli Walts meile uue aku auto k6rvale valmis pannud! Seda n2hes ei osanud nagut midagi arvata, kasutamiseks k6lbab ju m6ni kasutatud ka angaari alt. Walts aga tahtis meile yhe toreda j6ulukingituse teha, vastur22kimist ei tahtnud kuuldagi, pidavat k6ikidele t88katele t88tajatele j6ulukingitusi tegema! Ja nii meil n2ebki nyyd kapotialune taas uhkem v2lja, natuke v2rvi ka yhtlase tooni sekka, ikka tsipa sinist ja kollast ja ongi kohe s2ravam! Teine v2ga praktiline kingitus sopsas aga vaid minu kingikotti! Ja nii ma nyyd naudingi hommikuti p6llul magusat teekest, muudkui kallan aga oma pisikesest termosest juurde ning muudkui limpsan ja limpsan, naudin ja m6nulen, energia tuleb!!
II j6ulupyha m88dus meil juba ikka r66msalt t88p6llul! Ahjaa, Waltsil ei kuku kohe kuidagi t88 ajakulu hindamine v2lja ja nii juhtuski taaskord, et kahest p2evast sai 7 p2eva. Nyyd oleme juba omadega teisele p6llule j6udnud ja ega ennem alla anna, kui k6ik tehtud saab!
V6ibolla peakski teile natukene huvitavatest p6lluseikadest jutustama. Tundub, et igal p2eval leiame v6i leiab aset midagi p6nevat, ei tea, kas nn m2rjal hooajal on igasugused elukad aktiivsemad v6i milles asi, igatahes novembrikuus siin k6blates ei silmanud midagi v2ga erilist v6i t2helep2nuv22rset. Aga nyyd siis asja kallale! V6iks 8elda, et oleme tribyyni esimestelt ridadelt j2lginud suure vallabi 200m t6kkejooksu, seda kyll ei sooritanud h2rra/proua k2nguru mitte hea aja kirjasaamiseks, vaid ikka Agro eest plehku pistmiseks! Loomulikult oli see jooksja juba ammu teisel pool oja, kui Agro l6ppjoone yletas. J2rgmisel p2eval kuulsime nii 10 vagu eemal taas hyppeid, seekord oli juba tegemist v2ikese vallabiga ja oi, oi, no nii kiiresti ei olegi Agrot ennist lidumas n2inud! Ja eks ole koer ikka peremehelt 6ppust v6tnud, par minutit hiljem koristasime vallabi laiba vagude vahelt. J2rgneval hommikul, kui Agro koju j2i, jalutasid kolm dingot yle p6llu. Eks j2ime neist allatuult, j2lgisime nende k2iku ning nii kui Miku yhe BUU ytles, panid need kolm hullu jooksuga yle p6llu plagama! Hiljem tuli v2lja, et need on Dimbulah rahvale juba teada tuntud tegelased! Eile avastasime yhest vaovahest j2neseuru, j2nkupoiss oli ise v2ga pisike. Miku eesm2rgiks oli poiss kinni pyyda, seda tehes aga p88ras j2nkupoiss yhel hetkel ringi ning supsas t2pselt minu peopesade vahele. Vat see oli yks igati nunnu tegelane! Siiski on j2neste pidamine Austraalias illegaalne, eks ikka sellep2rast, et on siia sisse toodud inglishmanidele jahtimiseks. Arvestades siiski nende paljunemisv6imet ning kahanevat jahipidamist, kahjustavad nood hoopiski usinalt farmerite saaki!
Loomulikult on siin veel igasuguseid huvitavaid putukaid, mardikaid, tirtse ja muid tegelinskeid, muudkui uuristame ja kaeme neid! Ka majaymbrus on erinevaid konnakesi t2is! Kaks pisikest elavad toaski, nimelt kraanikausi taga. Minu lemmik on siiski v2ljas oleva kraanikausi elanik, valgehuuleline rohekonn (white lipped green frog), ta on ikka nii nunnukas!
Ja nyyd v2ike pommuudis, heh, v6ibolla on see rohkem pomm mu enda jaoks. :) Mangodega on selline huvitav asi, et ega neid p2ris nii lihtsalt korjata saa nagu 6unu v6i pirne. Nimelt on viljakeha ning varre kokkupuute kohas peidus yks v2ga sapiline vedelik, mida oleks targem mitte oma nahale lasta, v6ib lihtsalt naha s88vitada ning ville tekitada. Meie mangohooaeg sai l2bi juba 16. detsembril, siiski sai yhele teisele farmerile p2evake mangosid korjatud ning samuti sapises vees mangosid pestud. Kuigi see vesi on mangosappi t2is, ei tohiks ta kokkupuutel enam v2ga s88vitav olla, nimelt on selle m6ju v2hendamiseks olemas spetsiaalne seep, mida sinna lisatakse. Mina aga ei ole yldsegi nii kindel, et see seep neil toimis! Nii n2dalake hiljem olin veendunud, et olen ka mangol88ve ohver! Ja samuti ka Miku, temal siiski v2iksemas mastaabis! Aga minu vasak k2si on kyynarnukist saadik kenakesti v2ikeseid villikesi t2is ja oh, kuis need sygelevad! Ja nii me nyyd siin end kreemitame ja poputame, mina v6tan ka allergiatablette. Vast l2heb kiiremini yle, kui arvatagi oskame! :)
Nyyd on meil aga aeg end puhtaks pesta ja kasida ning suund Cairns'i poole v6tta! Loodetavasti tuleb tore aastavahetus! Pidime juba j6ulud toreda kanadalastest paarikesega koos veetma, kuid kuidagiviisi ei t88tanud see plaan v2lja, nyyd plaanime hoopiski uue aasta koos vastu v6tta! H6issassaaa ja hopssassaaa, uuel aastal uue reega!! Ilusat vana 2rasaatmist ning veelgi v2gevamat uue algust! Muahh!!
Oi mulle meeldib igasugustest elajatest ja mutukatest lugusid lugeda! Ja mangosid armastan ma ka - kindlasti on üks kiindumuse peapõhjusi nende ekstreemsus, kuid kui tagajärjeks pole üle-kehaline rash, pole hullu midagi! :)
ReplyDeleteUudset Uut Uuelt Meremaalt!
Hehee, ega saa isegi armastust mangode vastu eirata! Aga mina neid enne enam puutu, kuni rash on mind maha j2tnud! Kyll tulevad taas ajad, kui saab musu magusaks pugida! :)
ReplyDeleteK6ike toredat sulle sinna imelisse riiki! :)