Search This Blog

Friday, February 5, 2010

Idakalda tegemised.

Oi, oi, kui palju on n2htud, kuuldud, l2bitud, nauditud ning m6nuletud!

Idakallas on ikka nii imeliselt roheline, t2is suuri suuri puid, vahemaad on palju palju v2iksemad ja noh yldse on p2ris tore! V6ibolla olime liiga pikalt l22nekalda p6hja pool, kus maastikku kattis peamiselt puhma- ja p66saster2gastik ning punane liiv.

S6idetud on palju, kyll on n2htud hispaanlase oma k2tega ehitatud muinasjutulist lossi (Paronella Castle), k2idud rummitehases rummi mekkimas (Bundaberg Rum), okeanaariumis igasuguseid mereelukaid piilumas (Mooloola Ocenarium) kui ka kylastatud maailma suurimat liivasaart (Fraser Island)! Eks sai ka sellised tuntud kohad nagu Airlie Beach, Brisbane, Surfers Paradise, Stanthorpe, Byron Bay, Lennox Head ka l2bi lipatud, palju tuttavaid ja s6pru n2htud ning nyyd oleme paariks kolmeks p2evaks Newcastle’isse paikseks j22nud. Meie vahvad s6brad Broome’i aegadelt on liigagi lahked, eks nad ole isegi v2rskelt Austraaliale tiiru peale teinud ning teavad v2ga h2sti voodi ning kuuma dušši p88raseid unistusi. Nii nad siis meid kostitasidki, viies meid ka oma vanavanemate majja Nelson Bay’sse, kust mereni on vaid 3 meetrit ja jetski on yks igati asjakohane s6iduriist! Kyll sai sellega niisama kihutatud, kyll sai lisainstrumente selle taha kinnitatud ning seel2bi veel rohkemgi oma elamusi t2iendatud, poisid j6udsid veel kanuudegagi tiirutamas k2ia. M6nna, m6nna :)

05.01.10

No n2ed sa siis, ei suuda yht postitust 2ragi l6petada, eks j2tkame siis sedapsi :)

Ka Austraalia p2eva (26.01) veetsime Maxi ja Karstani juures, hullasime nii merevees kui ka basseinis ning p2eva l6petasime tyypilise pubcrawl’iga ehk siis k2isime l2bi nii m6nestki pubist, tutvusime kohalikega ning nautisime oma joogikesi.
Aga isu meil kuhugi pikemaks veel tol hetkel j22da ei olnud, ikka kippus syda taas uusi maid avastama ja nii me siis 27ndal suuna Sydney poole v6tsimegi. Metropolilinn on ikka metropolilinn ja kallis linn, liiga kallis, et seda pikalt nautida. Ja juhtuski nii, et Sydney j2i meile yhe p2eva kylastuseks, p2rast t2htsamate hoonete ja ehitistega tutvumist kiskus taas looduse poole, peamiselt muidugi Mikut, aga ka mina leidsin piisava rahulolu, et edasi liikuda. T2itsa yllatav ju, linnad mulle v2ga meeldivad ja ka Sydney meeldis v2ga, aga igasugused kulutused soovisin hoida Melbourne’I jaoks. Ega ka ilm olnud kiita, pool p2eva tibutas ja j2rgmine p2ev pidavat ka sajune olema.
V6tsimegi suuna Siniste M2gede (Blue Mountains) poole. M2gede nimel on ka v2ga loogiline seletus - kuna peamiselt sirguvad seal eukalyptipuud, mis eritavad 6hku eykalypti6li, katab m2gede metsapiiri sinakas varjund.
J2rgmiseks sihtpunktiks sai pealinn Canberra. Selles linnakeses on ikka metsikult muuseumeid, kuid see on ka ainuke linnav6lu. Meie avastasime seal vaid parlamendihoonet ning ostukeskust, kust saime mitte just k6ige paremat sushit. Aga parlamendihoone oli vahva!

Ja j6udiski j2rg Austraalia Alpide k2tte! Nii me siis kimasimegi L6una-Kosciuszko rahvusparki, vat see oli meie jaoks igati 2ge kogemus! 6htul jalutades kohtasime nii pirakaid k2ngurusid, nunnukaid kitsekesi kui ka vombateid. Vombatid on sellised h2sti nunnukad karvalised notsukesed, kes elavad maa-alustes urgudes, tegutsevad peamiselt pimedahakul ning on suht territoriaalsed. Ega neid vist meie tegevus eriti huvita, yks jalutas niisama meie telgi juurest m88da isegi vaatamata meie poole, eks siis j2litasin teda tsipakene, aga ega seegi teda h2irinud, taaskord k2itus nagu mind ei eksisteerikski.
88 m2gedes oli kylm, v2ga kylm, seda siis 1200 m k6rgusel merepinnast. Minu tekiks oli tekikott, p2evatekk ning kaks magamiskotti ja ikka oli tsipa kylm! P2ike aga 2ratas m6nusa soojaga, lausa kuum hakkas, kohe m6nus oli oma hommikust teekest p2ikesekiirte all nautida. Aga vesi, mis 88sel v2ljas oli, oli j22kylm, kohe raske oli janu kustutada! Teised k2mpijad aga teadsid r22kida, et see oli siin yks soojemaid 8id viimaste p2evade jooksul, kolm p2eva tagasi olevat isegi tsipa lund sadanud… keset suve!!! Samas j2i t2psustamata, mis t2hendab nende jaoks lumi ja lumesadu. Aga kas te kujutate ette midagi paremat kui m2gij6e suplus! Vesi oli j22kylm, nii et lausa varbad tahtsid j22tuda, kuid vesi oli imeline, see v2rskus, puhtus ja pillerkaar! Lihtsalt fantastiline tunne, seletamatu tunne!! Siiamaani on see tunne v2rske ja meelik8itev!
Selles rahvuspargis asub ka Austraalia k6rgeim tipp, Kosciuszko m2gi, millel meetreid kirjas 2228. Selle l2histel on selline v2ike tore m2gilinnake Thredbo, mis on juulist kuni septembrini Austraalia peamine ning suurim suusakeskus. Njaa, eks vaatasime meiegi need suvised n6lvad yle, mis praegusel ajal on m2giratturite lemmikkohaks. Siiski peab tunnistama, et meie m6tted viisid meid suusatama, unistama ja vesistama lumistest m2gedest, tuisates neist alla, nautides kiirust ja loodust ja s6pru…. Nautige lund!

M2gine 6hk oli m6nus, kuiv ja karge, kuid eks ykskord tule ka sealt tagasi alla liikuda ja nii me liikusimegi Victoria osariiki Sheppartoni poole. Shepparton on tuntud kui regiooni agrikultuurne pealinn, kust nii paljudki seljakotir2ndurid endale rahakoti t2itmiseks m6ne korjamise t88 napsanud on. Ja nii ka Heili, Heigo, Margus, Armin ja Steve. Paljudele teist on need nimed tuttavad, ikka lapsep6lves6brad N6o aegadelt, Steve on aga yks tore inglise poiss, kes on nendega yhte sulanud :) Kyll meil oli tore koos aega veeta, yhest p2evast sai kaks, kahest p2evast sai kolm ja neljanda p2eva hommikul tuli meil ikka teele asuda! Kaua sa ikka kellegi farmis end kostitad, kui neile ei t88ta ja eks ka uusi tannermaid tuleb ikka edasi avastada!
Oh, kyll oli ikka m6nus teid k6iki n2ha :) Edu pirnide korjamisel! :) Muahh!

Nyydseks olemegi j6udnud Melbourne’I, Victoria osariigi pealinna ja nagu needus on meil nende linnadega, taas on pilves ja tibutab, kohati isegi ladistab. Siiski tundub, et l6puks ometi hakkab olukord paranema. Otsustasime end ka tsipakene poputada ehk j22me kolmeks p2evaks karavaniparki. Nojah, ega te kallikesed ju teagi, peamiselt proovime k2mpida tee22rsetes puhkealadest, kus 88bimine on lubatud ning on tasuta. Selliste kohtade kvaliteet varieerub nurgast nurka, m6nes on isegi tasuta dušš, m6nes ei ole vetsugi. Aga h2sti planeerides (kuigi tegelikult siinmail me plaane ei armasta) on k6ik v6imalik ja kokkuhoid on missugune! K6ige t2htsam on, et kaasas oleks piisavalt vett ja noh, ylej22nud on nagunii kogu aeg autos olemas :) Tudumisaseme organiseerime ikka nii kui kuis kohane, vahepeal telgis, vahepeal autos ja Mikk ka vahepeal katusel, k6ik oleneb ikka temperatuuridest ja nagu teada, mina olen see kylmakartlik ja Miku kylmanautija.
Siin allpool on 88d hoopis j2hedamad, mis on tegelkult v2ga m6nus, saab teki peale t6mmata ning nurru lyya!

T2na ja homme ongi plaanis Melbourne’I avastada, pyhap2eva hommikul laevutame Tasmaania poole! Ees on meid ootamas 10ne tunnine laevas6it, euroopalikum loodus ning tsipa jahedam kliima :)

Vast said peamised seigad kirja. Ahjaa mu kallis Nirgikene, internetiga on siin ikka segased lood, piltide ylespanemiseks pean kuhugi netipunkti minema, tahtsin seda Sheppartonis teha, aga ei kohanudki yhtegi ja siin karavanipargis kunagi oli Wifi, aga enam mitte. Igatahes, proovin anda ikka endast parima, et sa ikka ei unustaks, milline v2lja n2en! Muahh :)
Ahjaa ja K2rt, l6puks ometi k2isin juuksuris! Ei julenud enne sellest midagi mainidagi, sest juba terve aasta olin juuksurisalongidest eemale hoidnud, lihtsalt nii kallis on see l6bu siin! Aga nyyd on tehtud ja juuksed taas kergemini kammitavad :)
Ja H2lin, palju 6nne ka teile blogi kaudu! :)

Olge ikka k6ik tublid ja musid ning nautige seda l6putut lund! :)

1 comment:

  1. Teil ka kõik läbitud turbokiirusel nagu meil :) Loodan, et naudite Tasmaaniat, meil kahjuks ei õnnestunud sinna saada, kuna jõulude aeg oli kõik 2 nädalat ette välja müüdud.

    ReplyDelete