Search This Blog

Thursday, July 29, 2010

Charter Fishing!


Mmmm.., n2dal aega tagasi, t2psemalt eelmisel kolmap2eval, k2isime kalastamas. Ei, ei, ei l2inud lihtsalt randa v6i purdele, l2ksime paadiga (v6ibolla l2heb juba jahi kriteeriumite alla, ei tea) avamerele! Kuigi meie 9 tunnisest tripist 2,5 tundi olin mina pikali ning toitsin yle 22re oma juba seeditud toiduj22nustega mereelukaid, oli kogu seiklus megavahva ning kindlasti v6taksin osa veelkord!! Aga, miks mul see syda kyll nii hullult l2ikima hakkas, kas v6tsin valesid merehaigustablette, v6ibolla oleks pidanud tarbima sama firma toodangut, mis aitas Tasmaaniast kenakesti suurele saarele tagasi j6uda. Aga ei, oli ju vaja midagi uut proovida, midagi, mis lubas, et ei tee uimaseks jne jne. Igatahes 6ppetund on k2es ning j2rgmisel korral manustan taas vana head katsetatud Kwellsi!

Siiski soovitan avamere kalastust k6igile, isegi kui tundub tsipa hinnaline, on see kindlasti seda v22rt! Eks see oli minugi esimene t6eline kalastuskogemus ja no kui igal pool kala nii ruttu n2kkaks, oleks see kindlasti yks minu peamisi hobisid. Paadis avastasime sellise igavesti 2geda radari, mis n2itab t2pselt 2ra palju kuskil kala on. Ja mis seal siis ikka, viskad 6nge sisse ning paari minuti p2rast on kindlasti juba mingit aktsiooni m2rgata. Eks tuli v6itlust meil ka haidega pidada, Stuart’il ei vedanud, kaotas v6itluses haile, 6nge otsas rippus vaid kalapea. Ja uskuge mind, ega haidega tahagi eriti v6idelda, nii mina, Genene kui ka Mikk saime konksu otsa hai, kyll pidi sikutama, kyll keerutasid ymber paadi, kyll oli tunne, et sinna mu 6ng l2hebki, koos haipoisiga ookeanisygavustesse, kuni yhel hetkel lihtsalt j6hv katkes ning konksudest j2ime k6ik ilma. Siiski koges Genene veelgi adrenaliinirohkemat seika, kus tuli hai vastu ryndes v2lja v6itjana! Tema kala himustasid kaks haid, napilt, v2ga napilt, enne kui merekiskjad suut2ie said, j6udis Genene kalakese veest v2lja t6mmata. Ma ytlen teile, naised on ikka igavesti 2ssad kalastajad! Ka tripi esimene kala otsustas just minu ja Genene s88da nahka pista, jaa, kaks korraga, v2ga ahne poiss. Tegelikult oli Genene yldse meie tripi t2ht, suutis v2lja sikutada ka k6ige suurema kala, t6estusmaterjal piltidel. :)








Ja ega tegelikult ei piirdu p2ev merel vaid kalastamisega, kalastuskohtadesse j6udmiseks ootas meid ees pea kahetunnine s6it. Tuul oli hommikul veel p2ris tugev, lained loksusid ning paat hyppas yle lainete, vahepeal lendasime 6huski (sel ajal oli tervis ylihea), ja k6ik see mereelu, mida meie silmad nautisid, kilpkonnad, delfiinid, meremaod, humpback vaalad, kindlasti keegid veel, keda hetkel meeles pole, lihtsalt fantastiline! Paigal olles olime k6igist ilmakaartest vaaladega ymbritsetud, on ju taaskordselt k2tte j6udnud aeg, mil meie imelised s6brad soojematesse vetesse paarituma migreeruvad.

 
Posted by Picasa

Ega meie silmar66mud t2ism2ngu meile pakkunud, millegip2rast ei tahtnud nad kuidagi hypata, lihtsalt keerutasid, purskasid ning lehvitasid k6ik see aeg.
Siin aga yks armas animeeritud pildike, mille netist leidsin:


Ja ka yks v2ike video youtube'ist:




Pyhap2eval j6udsid Broome’i maile ka Raks ja Margo (Kapa ja Asso). P2rast kahep2evast avastusretke m6istis ka Asso Broome'i v6lusid. Nii et ei kiida me seda kohakest ilmaasjata! :)

AHjaa, samuti juhtus kolm n2dalat tagasi Broome'is midagi enneolematut, mida kajastati yle maailma. Ise ei oskaks kohe kuidagi sellest paremini kirjutada, nii et au ja kuulsus l2heb seekord Harrile! :) Lugu Toomasest: http://jaanikajaharry.blogspot.com/2010/07/lugu-toomasest.html

4 comments: