Search This Blog

Wednesday, February 9, 2011

Kohalikud uudised

Eelmises postituses räägitud tsükloni mõju meid eriti ei kõigutanudki, esimese kategooria tsükloniks muutus see alles pärast Broome’i ookeani avarustesse jõudes ning silmgi jäi meist paarsada kilomeetrit põhja poole, meie saime vaid sealt tiba paduvihma ja oligi kõik! Tol õhtul/ööl sai kenakesti hüvasti jäetud ka Raksi ning Assoga ning nii nad nüüd kuskil Java saarel, Indoneesias, seiklevadki. Edu neile! :)


Väike klõpsatus amatööride muusikavideost "Backpacker Son of a Bitch". Autori poolt ei ole veel video ülepanekuks nõusolekut saanud/küsinud.

31st jaanuarist kuni 7nda veebruarini olid Zandersi uksed meie ustavatele klientidele suletud. Kahjuks neile, õnneks meile! Kokkuvõttes oligi see üks vahva nädal, peale küürimise ja suurpuhastuse meie poolt ning uue köögisisustuse ning uue menüü köögi poolt, oli nädal täis ka lusti ning seltskonnamelu. Selleks nädalaks tuli külla ka meile ettevõtte omanik, kes on meie seas tuntud kui üks ülimalt vapper piduline ja eks nii oligi ka meie nädal lookas meelelahutusprogrammidest ning toostidest – kokteilid Zeebaris, A La Carte õhtusöök Pinctada Resordi restoranis, kahjud Zandersi alkohoolsete jookide varudele, sealjuures uute veinide degusteerimine (tsipa rohkem kui üks grr,grr, neelata ja tehtud) kui ka värskendatud menüü roogade maiustamisele.

Õhtul, mil meie Pinctada restoranis einestasime, tabas Queenslandi üks ajaloo suurimaid looduskatastroofe, nimelt tsüklon Yasi. Kindlasti olete uudistest Yasi kohta ühtteist kuulnud, kuidas ta viienda kategooria tsüklonina, tuulte kiiruseks 290km/h, Queenslandi rannikut ründas. Tema laastamistöö oli mitmetes kordades suurem kui neljanda kategooria tsüklon, tuulte kiiruseks 240 km/h, Larry, kes 2006. aasta märtsis Põhja-Queenslandist üle käis. Mõlema tsükloni tagajärjel hukkus üks inimene, banaaniistanduste kahju ulatus/ulatub 80-90%ni. Pärast Larry’it tõusis banaanihind 400-500%, eks näis, mis Yasi tagajärjed meile toovad. Ulatuslikumat laastamistööd tegi aga Yasi nii sotsiaalse kui tehnilise infrastruktuuri vallas olles mastaapselt suurema mõjualaga kui Larry, täpsemalt laiutas ta 500 kilomeetri laiusel lõigul.






Ei ole Austraalia looduskatastroofidel ei lõppu ega algust – pärast Lõuna- Queenslandi üleujutusi külastas Põhja-Queensalandi Yasi, mille tagajärjel tekkisid üleujutused ka Melbourne’is, nüüd on jõudnud kord Perthi kätte, kus on võimust võtnud väikesest sädemest tekkinud laastav tulekahju, mis on hävitanud 72 kodu ning põhjustanud ulatuslikku kahju 32le kodule. Tänaseks on tulekahju kontrolli all.

Aga äge uudis on see, et Inara on kohal!! :) Küll Sydney’s, seega minust 4000 km kaugusel, siiski aga Austraalias, mis on ikka mitmeid kordi lähemal kui Eesti! Ja Vodafone’i tasuta kõneminutid saab ka lõpuks ometi ära kasutada!



Ahjaa, ja nädalapäevi tagasi läksid Mikul ühel hetkel kõrvad kikki ning suu vajus ammuli, kui siis äkki hõikas kõva häälega "Kelin!!!" nagu midagi hullu oleks juhtunud, hehe, aga tegelikult tuli lihtsalt telekast Eesti film "Head käed". :)

Ja nüüd tuli meelde, et Marin küsis ka, kuidas meil siin ilmaoludega on, võiksin öelda, et mõnusalt muhe! :) Palav ja niiske on siis, kui mitu päeva pole vihma näinud, vihmaga on lihtsalt märjavõitu, aga mõnus. :) Hetkeseisuga on veebruari keskmine temperatuur 32,7 kraadi, praegu aga, pärast vahelduva pilvisusega päeva, kell 7 õhtul 27 kraadi.

Ja no kuna Marin nõudis ikka pilte ka, et ta siis ikka meie väljanägemist seal Manchesteris ära ei unustaks, siin nad on, ainsad, mis oleme suutnud senini plõksutada, sest enamjaolt on minul kaamera koju ununenud või aku koju ununenud, no juhtub ju! :)



8 comments:

  1. Mis kanalis seda Good Hands filmi n2idati?
    Peale Yasit oli siin banaan 7.90$, aga eile n2gin juba Woolys banaane 3,5$

    ReplyDelete
  2. SBS One. Huvitav, huvitav, meil siin nagut ei olegi erilist muutust veel olnud, vist paaridollariline hinnatõus ja see viimasel nädalal suht stabiilne olnud. Proovisin enne Yasit ning vahetult pärast oma isu banaanidest täis mugida. :)

    ReplyDelete
  3. SBS One on t6eline maailmakanal t6esti, hommikust poole p2evani k2ivad enamus maailmakeeli uudistes l2bi.
    Aga sattusin minagi sealt n2gema dokumentaali Eesti pronksi66 ainetel ja 2kki on siis SBS ka kanal, kes n2itab Eurovisiooni.

    ReplyDelete
  4. Kusjuures nii ongi :) Lihtsalt kuidagi ei oodanud Eesti filmi sealt siiski näha :)

    ReplyDelete
  5. Aitähh piltide eest :)Kippusite ära ununema jah... :)) Kallid olete!

    ReplyDelete
  6. Palju Õnne Sünnipäevaks, kallis Kelin!

    ReplyDelete
  7. Kelin, palju-palju õnne sünnipäevaks!!! Allan ja Kerli

    ReplyDelete
  8. Oi aitäh, kenad neiud! :) Kallid teile! :) Xxx

    ReplyDelete