M2letan meie esimest kohtumist Broome’is. Olime eelnevalt kohtunud paari eestlasega, kelle k2itumisnormides olime aga metsikult pettunud, tekkis kysimus, kas siin Broome’is ongi yldse vinks-vonks kodumaalasi, kodumaalasi, kes ei paluks mul k6va hoida.
Olime olnud Broome’is vaid 2 n2dalat, kui mingil p6hjusel tuli ette v6tta kylastus panka. Seisime j2rjekorras, r22kisime vast millestki asjalikust, kui 2kitselt meie ees seisev 2,05 meetrine blond noormees p88ras ymber ning tervitas meid meie oma kodumaa keeles, tema r66msameelne neiuke oli juba telleri kyysi haaratud, siiski tervitas meid ka yhe kiire h6iske ja naeratusega. M2letan seda hetke nii selgelt. :) Ega pikemalt juttu tol hetkel olnudki, saime hoopiski 6htul rannas kokku. Ja sellest 6htust meie s6prus alguse saigi!
Kuigi meil k6igil olid k2ed ja jalad t88d t2is, leidsime alati pea igal n2dalal aega kokkusaamiseks. Meil oli tore, alati ootasime seda p2eva, nalja sai meil palju ning lusti oli piiritult! P2rast viit kuud Broome’is oli aeg edasi liikuda, plaan oli koos edasi liikuda. Meie lahkusime Broome’ist 2 p2eva varem, pidime nendega Gibb Riveri alguses kokku saama, siiski ei j6udnud nad kokkulepitud ajaks kohale. Telefonilevi meil ei olnud, saime vaid oletada, et arvatavasti juhtus midagi autoga. Gibb Riveri tee teises otsas, kui l6puks ometi levisse j6udsime, tuli aga v2lja, et viimase ajavenituse p6hjuseks oli Ragnari soov p2rlipoodi kylastada ja loomulikult v6tab selliste v22rtuslike vidinate valimine aega. K6ik viivitused kokku t2hendas vaid yhte, meie kokkusaamiskohta j6udsid nad kokkulepitud ajast 5 tundi hiljem. Siiski nii tyypiline Ragnarist! Kujutan ette, kuidas Lea v6is teda utsitada teele asuma ja kuidas nad Gibb Riveril meid kinni proovisid pyyda, tegelikult p6rutasid meist hoopiski m88da. :) Kokku saime l6puks siiski Kununurras, eks nalja oli palju. :)
Edasi sai siht v6etud Darwini suunas, koos reisim6nusid nauditud ning Mindil rannaturul chillitud. Darwinis l2ksid aga meie teed lahku, meie suundusime Queenslandi poole, nemad j2id aga veel P6hjaterritooriumi pealinna avastama.
Olime P6hja-Queenslandis juba yle kuu t88tanud. P2evad m88dusid ikka samas rytmis, ikka t88le, koju, kokkama, paar peatykki raamatu kyysis ning tuttu jne, jne.
Yhel p2eval koju tulles avastasime aga, et mingid imelikud, tundmatud tyybid istuvad maja ees meie toolides, meie laua taga. Kulm sai ikka algselt kortsu t6mmatud, l2hemale liikudes vahetus see aga h2mmastuse, r66muh6iske ja naeruga! Meie laua taga istusid meie myrakarud, Ragnar j Lea, kes meie viimaste andmete alusel korjasid ikka veel P6hjaterritooriumil mangosid. Aga siin nad olid, meie laua taga veini mekkimas ning meid ootamas! :) Kuidas nad meid yles leidsid, polnud meil aimugi! Olime kyll telefonis mitmeid kordi jutustatnud, siiski ei olnud me kunagi meie elukohta t2psustanud, isegi kylanimest ei olnud r22kinud. :) Piirkond on aga v2ike, yhiseid tuttavaid juba jagus ja nii meie salap2rane elukoht v2lja tuligi. :)
Kui t88tegemise isu veel pole, tuleb ju ikka edasi liikuda ja nii Ragnar ja Lea suuna l6una poole v6tsidki, meie j2rgmine kahep2evane kohtumine leidis aset juba L6una-Queenslandis, t2psemalt Stanthorpe’is, kus nemad farmit88ga h6ivatud olid. Kuigi oli lootus ka veel kuskil l6unarannikul kokku trehvata, j2i see erinevate reisigraafikute t6ttu teostamata, j2rgmise kohtumise lootus lykkus Broome’i...
... see lootus aga ei t2itu enam kunagi... kahjuks ei ole kallis Lea enam meiega...
M2lestus temast ei kao aga iial! K6ik need toredad koosveedetud hetked t2is naeru ja lusti, nalja, pulli ja rulli, j22vad igaveseks teda meenutama!

Lea Reisalu (21.12.1981-08.05.2010)
Kallid Mikk ja Kelin,
ReplyDeletemeie kaastunne mürakaru kaotuse puhul.
Grete perega
NB!palju kallisid ja pidage vastu, ootame teid väga.
Ma ei tea ei sind Kelin ega ka sind Mikk, kuid teadsin Lead, sest sai ju koos Paides koolis kaidud ja kuna ma pole Leaga tykk aega suhelnud ei olnud mul aimugi et teda enam meie hulgas ei ole. Olen t2iesti shokkis....RIP Lea, tean et paljud inimesed tunnevad sinust puudust ja tean et vahemasti hoiad sa neil koigil pilgu peal sealt ylalt.
ReplyDelete