
Kahe n2dala jooksul on nii yht kui teist juhtunud, eks esimesed n2dalad ole alati igasuguseid huvitavaid seiku t2is, k6ik on veel p6nev ning 2ge, rutiin ei ole meid veel tyytama tulnud ja vast ei tule veel nii pea! :)
Eelmisel kolmap2eval kolisime majja. Ei tea, kas ennist mainisingi, aga 1,5 n2dalat elasime karavanipargis ,telgis. Kunagi m6tlesime, et 2kki prooviksimegi 6 kuud telgis elada, siiski ei ole sellel m6tet, majas on ikka palju, palju mugavam ja ega meie jaoks hinnavahet ka pole. Nimelt kolisime meie ylemuse, Stuarti juurde, yyr on v2iksem kui eelmisel aastal t88tajate majas ning mugavused on mitmekordselt paremad. Maja on ise t2itsa pirakas koos kolme magamistoaga, kontoriruumi (varumagamistuba), kahe telekatoa ning avatud eluruumiga. Maja taga on meil laiutav veranda suure laua, grilli ja mullivanniga. Kodu valvab meil imenunnukas ning elur66mus Roover. Meie suurimaks s6braks on aga siinne free Wifi! Nii, nii pikalt oleme pidanud kontrollima igat v2iksemat liigutust netis, kuna telefoni kaudu oli ikka netis k2ia suhteliselt kallis. Nyyd aga v6ime vaadata nii palju videosid kui tahame, laadida pilte yles, surfida t2iesti m6ttetutel lehekylgedel jne jne. Ega enne piiramatu Wifi 6nnistusest aru ei saa, kui ei ole sellest eemal olnud! M2letan, kui Austraaliasse j6udsime, olin nende internetiteenuste kvaliteedis metsikult pettunud ja kohati oli suht raske uskudagi, et selline rikas riik on vastavas valdkonnas l22neriikidest niiv6rd mahaj22nud.
Aga ega me paljut majaomanikega maja jagada j6udnudki, kahe p2eva p2rast peale meie sissekolimist lahkusid nemad viien2dalasele puhkusereisile USAsse. Ja nii me siin nyyd elamegi, mina, Mikk ja Roover, meie vapper majavalvur. Kahjuks peab Roover mitmeid pikki p2evi siin yksi veetma, siiski proovime endast parima anda ning teda igap2evaselt jalutama v6i randa viia. Lained talle meeldivad, hyppab neile vastu ning neist yle, hullab ja m8llab, kuni aeg on tagasi minna, energiat oleks tal vist igaveseks!


T88 juures on meil ikka veel suhteliselt vaikne, tundub, et turismihooaeg algab sel aastal hiljem, mis selle p6hjuseks on, on raske arvata. Siiski on meil sel aastal palju pulmapidusid, kahe n2dala jooksul oleme l2bi viinud juba kolm, laup2eval aga tuleb teenindada 130st pulmapidu. Mulle isiklikult sellised yritused meeldivad, huvitav on n2ha inimeste erinevaid valikuid ning eelistusi. Kaks pulma on olnud suhteliselt traditsioonilised, yks oli aga igati lahe! N2iteks tseremoonial rannas m2ngiti AC/DCit, peoruumi siseneti Black-Eyed Peas’i “Tonight’s gonna be a good night” saatel ja yldse oli terve pulmapidu h2sti lahe, omap2rane ning vahva, pulmaisa oli vahva, DJ oli hea, pidu oli mega! Ja ega sellistest pidudest vaid pulmalised osa v6ta, Zandersi esisel murul on mitmeid seltskondi, kes ka mitteametlikult peost osa v6tavad, keerutavad jalga ning naudivad pidu t2histaeva all. Samuti ei ole kuhugi kadunud rannapeod, isegi k2isime yhe toreda t88kaaslase 50. juubelil, ega tema ei teadnudki, et tagasi oleme, yllatus oli suur ning hinge kinnipigistavaid kallistusi t2is! Rannapeod toimuvad aga igap2evaselt, kui ikka tahtmist on, tuleb lihtsalt alla liiva sisse ronida ning v6tta suund esimese l6kke v6i pillim2ngu suunas.
T88p2evad algavad meil peamiselt keskp2eva paiku, Miku l6petab enamjaolt yheksa paiku, minul aga v6ib minna yheteistkymneni, pulmapidude korral mitmeid tunde rohkem. Selle j2rgi saate ka arvestada, kunas meid netis kohata v6ib, olete meist 5 tunniga maas, seega eks enamjaolt saab suhelda p2rast meie t88p2eva l6ppu v6i meie vabadel p2evadel.
Ja nyyd yks kuum, kuum uudis, ostsime endale t2na rolleri!! Juhhuuu !!! Idee oli ammu olemas, teostus aga ootas head hinnapakkumist ja n2ed sa siis, t2na saigi tehtud! :) Aga miks meil rollerit vaja oleks, eks ikka selleks, et oma elu veelgi mugavamaks muuta! :) Tegelikult ei ole m2ngus vaid mugavus, vaid ka kokkuhoid. Teatud p2evadel, kui meil on Mikuga v2ga erinevad vahetused, peame 4-5 korda edasi-tagasi s6itma, seega vahetevahel l2bime p2evas lihtsalt t88leminemiseks ja –tulekuks yle 40-50 km-i. See on aga tyytu nii meile kui ka tsipa kulukam rahakotile. Nyyd on aga see probleem lahendatud, juhuu! Ega Broome ongi minu meelest siinmail rollerite pealinn, ei ole me kuskil mujal Austraalias n2inud sellist rollerikultuuri kui siin. Rollerid on lihtsalt igal pool, kyll s6idavad nendega kohalikud, kyll b2kkerid! Ja miks ka mitte, vihma n2eme v6ibolla kord kuus kui sedagi, kylmaks l2heb vaid juulikuus, kuid siis ka vaid p2ikeset6usu ajal, p2eval on ikka v2hemalt 25 kraadi, ideaalne ju! :)

Ja teine kuum uudis, l6puks ometi, l6ppude l6puks, l6ppude l6ppude l6puks olen ka pildid suutnud yles laadida!! Kas pole mitte v2gev! Oli teil yldse enam lootust neid n2ha? :D
Igatahes siin nad on, tegelikult mitte kyll k6ik, aga v2hemalt t2htsamad reisipildid, Tasmaania teine osa tuleb ka peatselt :) http://picasaweb.google.com/kelinkamenjuk
Ilusat kevadet teile!! :)
Ei jõua ära oodata millal saaks ka teie punase täkuga kiiremad ringid teha :))
ReplyDeleteJajah, 55 saab k2tte kyll :P :P
ReplyDelete