Kaablirand j22b Broome'ist 4 km kaugusele ning oma nime on ta saanud merealuse kaabli j2rgi, mis yhendas Austraaliat Singapuri kaudu Inglismaaga. Peale ilusa liivaranna ja tyrkiissinise vee on ranna peamiseks t6mbenumbriks p2ikeseloojangud. Mitte yhelgi p2eval ei ole see sama ning vaatepildi teevad veelgi kaunimaks p2ikesloojangu ajal rannaliival jalutavad kaamlid! Loomulikult ei seikle nad siin rannas loodusliku valiku poolt, vaid peetakse neid siin turimiatraktsioonina. Nimelt v6ib igayks enda jaoks p2ikeseloojangu veelgi huvitavamaks muuta ning broneerida endale p2ikeseloojanguks ratsu! Kokku on siin yhe kyyruga kaamleid 48, moodustades 16liikmelised pundid, kus nad yksteise j2rel siis jalutavad. Spetsiaalse sadulaga, v6ib yks s6ber kahele kylalisele rings6itu teha. Kohati v6ib tunduda selline kaamlite kohtlemine v6igas, kuid samas ei ole nende elul ju midagi viga, saavad syya, juua ja puhata ning vaid paar tundi p2evas peavad t88d tegema. Usun, et nad on ise t2itsa rahul :)
Zandersi restoran asub ranna 22res ja ega tegelikult enam l2hedamale rannale ei saakski ehitada! Restorani kiireim periood algab, kui p2ike on end horisondi taha peitnud ning 5-10 minutiks tundub, nagu inimesed seisaks poej2rjekorras, aind, et sel puhul soovivad restorani tulla. Selles restoranis laudasid ei broneerita, kyll aga peavad kliendid ukse juures peatuma, et meie saaksime neile menyyd ulatada ning nad lauda juhatada. Kuna sel hetkel veel kokkadel kiire ei ole, kihutab peakokk kokad tagauksest v2lja, et k6ik ikka p2ikeseloojangut naudiks! Ja seda iga p2ev, kuna kunagi ei ole vaatepilt sama, alati on midagi erilist ja teistsugust! Meil aga k2ib restoranis sel ajal juba usin t88. Kummaline aga ongi see, et k6ige kaunima osa, ehk kui p2ike juba horisondi taga ning v2rvide m2ng hakkab, lahkuvad inimesed rannast, et tulla restosse (loomulikult mitte k6ik).
Tore on siinmail see, et kus iganes sa l2hed, restorani v6i kohvikusse, esimesena tuuakse sulle lauda veepudel ning alles seej2rel kysitakse, milliseid jooke v6i toite sooviksid. Standardid on siin teised, millega mina UKs harjunud olen. P6him6tteliselt ei ole standard nii k6rge, eks m6nes m6ttes olegi parem, teeb sinu t88 kergemaks ja kaebusi ka vast v2hem! Sama ytleb Mikk toidu kohta, et hoopiski lihtsam on ette valmistada ning kypsetada. Siiski n2eb toit maitsev v2lja ja ka presentatsioonil ei ole midagi viga :) Samas eks sellises kohas ei saakski asja keeruliseks ajada, sest mitte yhelegi kliendile ei 8elda 2ra, kui tahavad tellida kohe, siis see on nende 6igus. Restoranis on 4 erinevat sektsiooni ning igas sektsioonis yks inimene, kes tellimusi v6tab. Ning kui see rivi sealt ukse tagant k6ik laudadesse on istunud, menyy yle kaenud, on k6ik valmis tellima! JA siis l2hebki k88gis t6eline action lahti! Kokad jooksevad ringi, valmistavad ja kypsetavad toitu nii, et higi tilgub otsa eest! Kui muidu on aega ikka selle kuumusega erituvat higi 2ra pyhkida, siis sel hetkel ei ole korralikult sellekski aega! Nii palju, kui mina olen aru saanud, on siin muidu k6ik chill ja k6ik chillivad, kuid kui kiire service lahti l2heb, rabavad k6ik kiirelt t88d teha!
Minu esimene 6htu oli t2itsa huvitav, nimelt ei olnud neil piisavalt t88tajaid ning seega vahepeal lausa lendasime ringi, 6nneks suutsime siiski hoida kvaliteetse teeninduse taseme. J2rgmisel p2eval olin hommikuses vahetuses ning ka see oli v2ga kiire. P2rast neid kaht vahetust arvasingi, et siin kohas peab iga sendi eest ringi jooksma, ei ole viit minutitki aega, et kuskil seista ja hinge t6mmata. M6tlesin ainult, et kuidas ma kyll siin 6 kuud vastu pean, kas harjun tempoga 2ra? Trenn on hea, aga muidu? :) Kolmandal t88p2eval sain vastuse, 6nneks oli mul vale mulje j22nud :) Kiire on siin ikka, kuid p2ris ringi lendama kogu aeg ei pea, olime lihtsalt paar p2eva t88j6u vaeguses. Siiamaani olengi vaid kolmel p2eval t88tanud, kuid tulevast n2dalast peaksin juba t2iskohaga t88postil olema. M6nes m6ttes peab tunnistama, et kahjuks k2ib siin K6IK tunnitasu j2rgi, seega m6ni n2dal ei pruugi 40 tundigi saada, aga loodan siiski parimat. Mikul on peakokaga juba k6ik selgeks klaaritud ning kui Mikul soovi, v6ib n2dalas kasv6i 50 tundi t88tada. M6nna, m6nna :)
Vanad uudised on need, et 1. maist saame staffhouse'i ehk siis t88tajate majja. ALgselt oli meil hirm, et on yks suur peopaik, kuid eilne kylask2ik n2itas meile vastupidist! Nii ilusat, korralikku ja puhast staffhouse'i ei ole meie silmad veel n2inud! JA meie tulevane tuba on privaatvannitoa ja sisseehitatud garderoobiga! P6him6tteliselt siis maja master bedroom :) Kokku on majas 4 magamistuba, kus elab kokku 9 inimest. Ei ole yldsegi paha ja meil ju nagunii oma vannituba, see teeb mulle ikka k6ige rohkem heameelt!! :) Hind on kyll tsipa soolane, kuid see on ikkagi Broome ja veel turismihooajal!! :) Tegelikult k2isime eile yht teist maja ka vaatamas ning pettumus oli suur! Staffhouse, staffhouse, here we come!!
Hehee, aga seniks peame ikkagi karavanipargis telgis elama :) Ja kuna 1. maini on veel ikka tykk aega aega, ostsime eile endale uue ja palju uhkema telgi! Kui telkla m6istes elasime enne majas, siis nyyd elame villas! K6rgust on telgil 190 meetrit ning laiust 240*240, seega peale t2ispuhutava madratsi mahuvad sinna veel k6ik me kompsud ka 2ra! Nagu luks k88ktuba! :)
Aah, et siinsest kliimast teile tsipa rohkem aimu anda, kui ei oleks h22letuid s22ski ja muid putukaid, v6iks 88p2ev l2bi bikiinide v2el olla! Tegelikult pakkisingi juba k6ik pikad riided sygavale kotip6hja 2ra, sest neid lihtsalt ei l2he siin vaja!! P2eva toob v2rskust vaid suplus karavanipargi 30meetri pikkuses basseinis, merevesi on soe nagu solk! Vihma pole me enam yle kuu aja n2inud ja p2ike ei olegi enam meie parim s6ber! Tegelikult kyll p2ikest armastame, aga naudime teda peamiselt viludast! P2ikeseloojangud on mererannas fantastilised, kuid karavanipargis t2hendab see matvat niiskust ja palavust! Meie parimaks s6braks on saanud meie puhur! :)
L6petuseks tahaks ikkagi 8elda, et naudime seda k6ike, v2hemalt mina :) Nii teistsugune ja p2ikesekiired ei olegi enam k6ige t2htsamad ja ykskordki elus ei ole mul kylm!! :) Kehakreemi ei pea ka enam kasutama, niiskus ning palavus teevad oma t88! :) Juhuu, welcome to Broome!! Just loving it! :)
No comments:
Post a Comment