Esimesi eestlasi kohtasime alles Geraldtonis ehk siis alles p2rast kahte kuud Austraalia rannikule maandumist! Ja eks nemad ole teilegi blogi kaudu juba vanad tuttavad - Alar ja Mait. Mait peaks ikka tehases ning Alar kalalaeval t88tama.
Seej2rel oli pikk tyhjus, kuni saabusime Broome'i! Esimesel p2eval Cable Beachi Karavanipargis m2rkasime yht v2ga segast telklat - riided ning k6ik kodinad, mis v2hegi olemas, olid telgi k6rval organiseerimatult hunnikus maas ja ega see telki just k6ige viksim v2lja ei n2inud, oli teine yhe kylje pealt kokku vajunud, nii et pani m6tlema, kuidas seal yldse v6imalik magada on! Kyll proovisime arvata, mis rahvusest nad olla v6iksid ning oli isegi idee sellest segalast pilti teha, samas tundus j2lle imelik nende luba kysima minna, vedelesid p2evad l2bi oma telkla ymber. Paar p2eva hiljem tuli yks neist meie kanepi- ja 6lles6ltlasest naabrimehega jutustama ning sel hetkel tuligi v2lja, et ka nemad on eestlased, siiski veel v2ga noored, alles 19 ning p2rit Tallinna ymbrusest! Aga siiski, ohhoo, milline yllatus, sest eestlasteks me neid kohe yldse ei taibanud tituleerida! Eks siis jutustasin ka paar minutit Mauriga, kuid tema vastused v6tsid nii kaua aega,et leidsin efektiivsemaks ajasisustamiseks raamatu kaissu tagasi pugeda. J2rgmisel p2eval, just siis, kui hakkasin t88le s6itma, tuli kodumaa noormees taas naabrimehe juurde, kuid enne poetas paar s6na ka mulle. Esiteks midagi eestikeelses sl2ngis, mis pidi t2hendama, et vilista siis kummi ning seej2rel, et hoiaksin k6va! Ei osanud kohe mitte midagi vastata, s6itsin vaikselt minema, m6istes, et meie maailmad on tsipa erinevad. Sellele andis veelgi kinnitust j2rgmisel p2eval kohtumine pesuruumis, kus p2rast nende kahe p2eva pikkust padujoomist proovis Mauri mulle selgeks teha, et k6ik eestlased on parmud ning see, et mina ei taha nendega napsu v6tta, on vaid yks suur showoff minu poolt, ehk siis yks suur n2item2ng. J2rgnevatel p2evadel olen viisakusest neid lihtsalt teretanud.
J2rgnev kohtumine eestlastega oli McDonaldsis. Nagu ikka, l2ksime sinna tasuta Wifit nautlema, yhel hetkel aga kuulsime kodumaa keelt ning m2rkasime kuut eestlast. Paar minutit istusime k6rvad kikkis ning seej2rel hiilisime vaikselt minema, yhtegi eestikeelset s6na ytlemata. Tekkisid juba hirmu2ratavad m6tted, kas k6ik eestlased ongi siin sellised, sellised kelle esimene lause on: "6u, mis m8llate siin! T88d otsite v2? Kuradi persse, me ka, aga sittagi ei ole leidnud!"
Oleme mitmeid toredaid erinevatest rahvustest inimesi kohanud, kuid mitte eestlasi. Meie 6nn aga p88rdus! :) Nimelt olime just Commonwealthi pangas, kui meie ees olev noormees, pikkust 2,05, p88ras ymber ning teretas meid kodumaa keeles. Kuidagi v2ga ruttu saime jutuj2rje peale ning juba samal 6htul saime rannas kokku ning jutustasime veel paar tundi! Meievanused Ragnar ja Lea on kuklapoolusel juba oktoobrikuust ning neli kuud t88tasid puuviljaistandused, Manjimup'is, ehk siis L22ne-Austraalia edela nurgas. Neil on maailma lahedaim transpordivahend, 1974. aastast p2rit valge Volkswageni hipibuss! Ta n2eb nii armas v2lja, ja veelgi armsam vaatepilt on, kui 2,05 meetrine Ragnar rooli taha istub! Tavaline s6idukiirus maanteel on 85 km/h, seejuures peab Ragnar kahe k2ega rooli kinni hoidma ning l2hituled on sama eredad, kui meie tagurdamistuled, t2istulesid ei ole ollagi! :) Ja nii nad siis reisivad, v2ltides pimedas s6itmist ning kui selleks on t6esti vajadus, pistab Lea taskulambi aknast v2lja ning juhatab teed. Ja ongi taas parem ja nalja rohkem! :)
Meie suureks r66muks j22vad nad Broome'i paariks kuuks, seega on meil piisavalt aega toredateks veini6htuteks mererannas ja juttu j2tkub ka kauemaks! :)
Ylla ylla Miku kirjutab!
Koikide blogilugevate inimeste r66mustuseks pean kohe mainima, et Kellu lippas t88le ning minule j2i voimalus teha ka yks kiire sissekanne. Miks, pole mulle seda voimalust varem antud on v2ga mitmekylgne: kirjutan v2ka vigaseld, ropendan,,,,, ja ei pane piisavalt komakesi jne... ja noh ega tegelikult ei viitsi ka!
Aga nuh tyhja selle ____________ Siin taas Kelin! Ja nagu aru juba saite, ei viitsinud Mikuke lausedki 2ra l6petada! :)
Ilusat sooja kevadet teile!! :)
:) egas need noored ullid eestlased kipuvad olema just sellised nagu kirjeldasid ning selliseid ei taha tundagi. aga tõlkisin oma austraallasele su blogi ja naersime ikka väga kõvasti ´74 aasta WV vani üle :) et noh, vanem kui meie ja su jutu põhjal annab nii hästi kõike seda ette kujutada! nii et eestlased on Broome´i vallutanud :) millal majja kolite?
ReplyDeleteHehee! :) Oi, see VW van on ikka v2ga lahe! :)
ReplyDeleteAga homme kolime majja! Juhuu! Nutkit niiskusele, ei poe enam meie linade vahele!! :)