Heihei!!
Mmm... laiskus on minust viimasel ajal v6imust v6tnud... tegelikult ei olegi see laiskus, vaid lihtsalt see keskkond meie ymber, mis lihtsalt ei kutsu internetti aega raiskama tulla! Mitte, et meil p2evad tegevust t2is oleks, vaid lihtsalt tahaks kogu aeg v2ljas olla ja m6nuleda v6i lihtsalt j2rgmisse sihtkohta p6rutada :)
V6ib vist t6esti 8elda, et viimase n2dala oleme paradiisis veetnud - l6putud valged liivarannad l2bipaistva vee ja korallriffidega! Mida veel yhelt rannalt tahta!! :)
Eelmisel korral j2i jutt sinnapaika, et hakkasime just Gnaraloo'sse s6itma, mis j2i Carnarvonist nii 150km kaugusele ning 100 km sellest oli kruusa-liivatee. Tegelikult ei olegi ju meile eestlastele see midagi yllatavat, kuni olime 50 km 2ra s6itnud ning algas puhas liivatee ja mitte kivik6va liivatee, vaid pehme liivavallidega kaetud liivatee! Arvatavasti oleksime peatudes sinna kinni j22nud, seega tuligi konstantselt 80-90 km/h s6ita, vahepeal ka sajaga. Loomulikult ei s6itud mina, mina hoidsin lihtsalt kahe k2ega istmest kinni ning lootsin k6ige paremat, ehk et vast j22me ikka teele pysima. Aga Mikk muidugi nautis t2iega :)
Auto n2gi l6puks v2lja nagu tolmurull ja ega ta oma v2ljan2gemist muutnud ole. Ja muidugi miks nii l2ks, lihtsalt s6itsime hollandlaste taga ja suht l2hedal. Aga see selleks.
Meie eesm2rgiks oli ikkagi seal tsipa snorgeldada, sest meieni j6udvad jutud r22kisid, et pidi v2ga hea olema. Ega nad v2ga ei valetanudki, muidugi oli tol hetkel meil raske ka kommenteerida, kuna oli alles teine koht, kus snorgeldada saime ja seega j2ime p2ris rahule. V2ikeseid ja suuri v2rvilisi kalu oli palju ja korall oli ilus, aga midagi v6imsamat ega huvitavamat ei n2inud.
Niih, sealt tagasitulles veetsime veel yhe 88 Carnarvonis ning siis suundusime Coral Bay'sse. Coral Bay'st algab 200 km pikkune Ningaloo Merepark, mis on peamiselt tuntud selle korallriffi ning vaalhaide kylastuse p2rast.See ulatub Emout'ini.
Kyll on ikka palju lugusid kuuldud kui lahe ja tore Coral Bay's on, aga peab tunnistama, et meie nii lummatud ei olnud. On yks suur turismikuurort ning l6bureise merele pakutakse laias laastus, kuid neil oli ka oma kr6be hind ja meie rahakotid seda hetkel ei saanud lubada. Seega snorgeldasime rannas, kus liigne inimtegevus on korallid 2ra tapnud ning ka kalu on v2hem. K6ige toredamad olid rannakaldal elutsevad riffahvenad, kes yldse inimesi ei kartnud. Oma suuruse poolest olid nii m6nedki neist massiivsed, nii 90 cm kyll ja olid lihtsalt nunnud vaadata :) Aah, minu esimene v2ike vapustus sai teoks siin rannas. Nimelt just sukeldusin, et yht suuremat v2rvilist kalakest taga ajada. Yks hetk p88ras kalake 2ra ning mulle vaatas suur mereangerjas vastu, hambad laiali ja valmis end kaitsma! Ehmusin nii 2ra, et kiirustasin kohe kaldale, ega julenud enne tagasi uurima minna, kui Mikk kinnitas, et ta on ohutu :) Ja t6esti, ta oli paras pirakas!
P2rast kaht 88d Coral Bays, liikusime edasi Exmouthi, mis iseenesest on v2ga l2hedal, vaid 150 km. Ega siin linnakese midagi huvitavat olegi, on lihtsalt l2bik2iguhooviks Cape Range Rahvusparile ja Ningaloo Merepargile. Ningaloo'd peetakse L22ne-Austraalia yheks parimaks rahvuspargiks, ja miks ka mitte, siin v6ib igasuguseid mereelukaid n2ha, kaasa arvatud siis kavaalhaisid.
Vaatasime siinset olukorda ka t88otsijate silmade l2bi ja ega siin 2500 elanikuga linnakeses t88pakkumisi hetkel veel palju ole, ikka ja j2lle oleme hooajast 2 n2dalat ees. Aga meid see ei murjendagi, saamegi rutem Broome'i :)
Igatahes suundusime yheks 88ks Cape Range Rahvusparki, milleks pidime lunastama 23 dollarit, et seda ilusat piirkonda kylastada ning seal 88bida. See kogemus oli seda v22rt, rand oli nagu rand ikka, rand, mida oleme juba viimased 1,5 n2dalat n2inud, aga korallriff oli see, mis meile erilist heameelt ja ka n2rvik6di tegi :) KOrallid olid siin v2rvilisemad ja kohati ka suuremad ja seda just Turquoise lahes. Yhel hetkel snorgeldades olime MIkuga erinevad teed valinud ja mina, niimoodi tasapisi edasi liueldes m2rkasin yht suurt saba korallrahude vahel merep6hjas! Ega alguses aru saanudki, mis see oli, kuid l2hemale j6udes m6istsin, et tegemist on kellegi suure ja v6imsaga ja saba n2gi v2lja nagu haidele omane, ainult v2rv oli selline hallikaspruun ja laikudega. Ega ma talle l2hemale julenudki minna, t6ttasin ruttu MIku juurde ja nii kui ma j6usdin 8elda, et n2gin haid, oli Miku esimeseks reaktsiooniks kaldale ujuda rohkemat sellest r22kimata. Endal tuli ka n2rvik6di sisse ja nii see suur elukas meil avastamata j2igi. Ja hiljem muidugi ytles Miku ka, et miks ma ikka ei t2psustanud, oleks v6inud isegi kaema minna :) Hiljem ytles yks sakslane, kes see arvatavasti oli, aga minul ei j22nud kahjuks nimi meelde. Nendest ei ole nagu nii palju r22gitud, kindel on aga see, et pidid haidele kuju poolest v2ga sarnased olema. Arvan, et ta oli muidu v2hemalt 1,5 mind.
Teine tore juhtum leidis aset t2na hommikul, taas snorgeldades m2rkas Miku kilpkonna, kes oli v2ga rahulik ja nii me siis ujusime temaga nii kymmekond minutit ja paar korda saime ikka silitada ka :) HUvitav oleks ka 2ra m2rkida sting-rayd, keda ei ole ka alati just k6ige kergem m2rgata, aga meil ikka vedas ning trehvasime nii m6ndagi neist. N2iteks Coral Bays n2gin yhel hommikul, just p2rast p2ikeset6usu, nii kymmet rannast ookeani poole liikuvat. :)
Nyydseks on aga meie plaanid nii kaugel, et t2na v6tame 700 km s6idu ette, et j6uda Karijini Rahvusparki. Ja see distants ei ole ju siinmail mittemidagi!
Kallid!
Pilte kahjuks ei j6ua yles panna, nett nii aeglane! Aga j2lgige ikka pildialbumeid ka, sest vahepeal v6ib ikka sinna midagi sopsata :)
põnev!!! me siin kohe nuputasime, et kaks võimalust, kas leopard shark või wobbegong shark! :) http://www.shark-pictures.com/viewpic/large-adult-wobbegong-shark-(3m)-34.html ja http://www.shark-pictures.com/viewpic/leopard-shark-spotten-resting-on-sand-bottom-414.html
ReplyDelete:) kumbki ei tohiks ohtlik olla, leopard haiga olen isegi koos pilte teind :)
see liivaralli on äge! jõudu teile!
T2nud, t2nud :) Aga arvan, et siis vist wobbegong shark! :) Juhuu, minu esimene hai! :D
ReplyDelete